فارس استیل » قیمت فلنج » فلنج ساکت جوشی
قیمت فلنج ساکت جوشی

فلنج ساکت جوشی

SOCKET WELD FLANGE

فلنج ساکت جوشی یا ساکت ولد، فلنجی با محفظه برای قرارگیری لوله ها است. این نوع فلنج در لوله کشی ها با قطر کم(حداکثر 2 اینچ) و فشارکاری بالا استفاده می شود. فلنج های ساکت جوشی همانند فلنج های اسلیپون از داخل و خارج، جوشکاری می شوند اما جوشکاری این فلنج ها از فلنج اسلیپون تمیزتر و کمتر است.به خاطر محفظه ای که برای قرار گیری لوله دارند، مقاومت و قیمت بیشتری نسبت به فلنج های اسلیپون دارند.

فارس استیل

کارشناس فروش
بخش فلنج ها

فلنج ساکت جوشی کلاس 150

کدنامسایز (اینچ)فشار کاریبرندتحویلواحد فروشقیمت(ریال)
فلنج ساکت ولد سایز "1/2 کلاس 150"1/2کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "3/4 کلاس 150"3/4کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1 کلاس 150"1کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/4 1 کلاس 150"1/4 1کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/2 1 کلاس 150"1/2 1کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "2 کلاس 150"2کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/2 2 کلاس 150"1/2 2کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "3 کلاس 150"3کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "4 کلاس 150"4کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "6 کلاس 150"6کلاس 150وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید

فلنج ساکت ولد کلاس 300

کدنامسایز (اینچ)فشار کاریبرندتحویلواحد فروشقیمت(ریال)
فلنج ساکت ولد سایز "1 کلاس 300"1کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/4 1 کلاس 300"1/4 1کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/2 1 کلاس 300"1/2 1کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "2 کلاس 300"2کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "1/2 2 کلاس 300"1/2 2کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "3 کلاس 300"3کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید
فلنج ساکت ولد سایز "4 کلاس 300"4کلاس 300وارداتیانبار تهرانتعدادتماس بگیرید

فلنج ساکت جوشی (Socket Weld Flange) چیست؟

یکی از فلنج های کاربردی در صنعت فلنج ساکت جوشی یا ساکت ولد (Socket Weld Flange) هستند. این فلنج ها بیشتر در سایزهای کوچک با قطر حداکثر 2 اینچ و در فشارهای بالا استفاده می شوند. این فلنج ها دارای یک محفظه برای قرارگیری لوله ها هستند. برای فهم بیشتر موضوع باید بدانید که این فلنج ها دارای یک سوکت هستند بدین معنا که قطر اصلی فلنج از قطر لوله بیشتر است و لوله به راحتی در داخل فلنج می رود اما در قسمت داخل فلنج یک برآمدگی وجود دارد که قطر داخل فلنج را هم اندازه ی قطر لوله می کند. هم اندازه بودن قطر داخلی فلنج یا به عبارت دیگر داشتن سوکت در داخل فلنج باعث می شود تا لوله و مرکز فلنج ساکت ولد با یکدیگر هم راستا باشند و سیال بتواند به راحتی حرکت کند.

برای اتصال فلنج ساکت جوشی به لوله، یک بار از بیرون جوش فیلت (Fillet Weld) داده می شود. قابل توجه است که قبل از انجام جوش فیلت (Fillet Weld) باید فلنج ساکت جوشی و لوله یک فاصله مناسب با یکدیگر داشته باشند. در ادامه به بررسی مشخصات، کاربردها و قیمت های این فلنج می پردازیم.

مزایا و معایب فلنج ساکت جوشی (Socket Weld Flange)

فلنج های ساکت جوشی مانند سایر فلنج ها و اتصالات دارای معایب و مزیت هایی هستند. مهم ترین مزیت این فلنج ها آب بندی مناسب آن ها است. از دیگر مزیت های این فلنج نسبت به فلنج اسلیپون جوشکاری کمتر و تمیزتر آن ها است.

 همان طور که قبلاً ذکر شد، فلنج ساکت ولد (Socket Weld Flange) نیاز به یک فاصله مناسب با لوله دارد. ایجاد این فاصله انبساطی از مهم ترین عیب های این فلنج است. این عیب بیشتر در سیستم های انتقال سیال خورنده در خط لوله با جنس استنلس استیل (Stainless Steel) خود را نشان می دهد. درنتیجه استفاده از فلنج ساکت ولد در خطوط لوله انتقال دهنده سیال خورنده با جنس استنلس استیل ممنوع است. یکی دیگر از ایرادها و عیب های فلنج ساکت ولد که با فلنج اسلیپون مشترک است، جوشکاری اولیه لوله و سپس تنظیم و نصب اتصالات است. همچنین هزینه جوشکاری این فلنج ها نسبت به فلنج اسلیپون بیشتر است. فلنج ساکت جوشی در مقایسه با فلنج اسلیپون مقاومت خستگی بیشتری دارند اما نیروی ایستایی یکسانی دارند. بعد از انجام جوشکاری نمی توان از این فلنج ها تست رادیوگرافی گرفت و تنها با تست ذرات مغناطیسی یا تست ذرات خشک می توان آن ها را مورد ارزیابی قرار داد.

باید بدانید که فلنج ساکت جوشی در محیط های پرخطر یا با فشار بالا کاربرد دارند و استفاده آن ها در ابعاد کوچک است.

استانداردها

همانند سایر فلنج ها، فلنج های ساکت جوشی نیز طبق فشاری که در حداکثر دمای مجاز تحمل می کنند به کلاس های مختلفی تقسیم می شوند. بر اساس استاندارد ANSI B16. 34 این فلنج ها به کلاس های 150، 300، 600، 900، 1500، 2500 تقسیم می شوند. فشارهای ذکرشده تماماً بر اساس PSI هستند. استاندارد ANSI استانداردی آمریکایی است.

ممکن است گاهی با استاندارد DIN برخورد کنید. این استاندارد آلمانی فلنج های ساکت جوشی را برحسب فشار BAR کلاس بندی می کند. کلاس نشان داده شده با حرف PN نمایش داده می شود. PN40 به این معنا است که فلنج در دمای مجاز می تواند 40 BAR فشار تحمل کند.

استاندارد ASME B31.1 1998 جهت جوشکاری فلنج ساکت جوشی دستورالعمل هایی را ذکر کرده است. طبق این استاندارد باید لوله ابتدا وارد محفظه ی فلنج ساکت شود و سپس قبل از مرحله جوشکاری به اندازه 1.5 میلی متر با قسمت داخلی فلنج فاصله داده شود تا پسماندهای تنش جوشکاری کاهش داده شود.

استاندارد ASTM نیز در مورد جنس فلنج ساکت جوشی است. طبق این استاندارد در متریال کربن استیل ASTM A105 و ASTM A350 و در متریال استنلس استیل ASTM A182 F304 و ASTM A182 F316 بسیار پرکاربرد هستند.

قیمت فلنج ساکت ولد (Socket Weld Flange)

همان طور که در قسمت های قبل ذکر شد این فلنج ها دارای یک محفظه برای قرارگیری لوله ها هستند و لوله ها بعد از قرار گرفتن در داخل این فلنج ها از بیرون، جوش فیلت (Fillet Weld) داده می شوند. قیمت فلنج های ساکت جوشی به خاطر داشتن محفظه از فلنج های اسلیپون بیشتر است اما به خاطر جوشکاری کمتری که نسبت به فلنج های اسلیپون دارند هزینه جوشکاری و درنهایت هزینه تمام شده کمتری دارند. از طرفی دیگر اگر از داخل فلنج های ساکت جوشکاری انجام شود، مقاومت در برابر بار خستگی نسبت به فلنج های اسلیپون افزایش می یابد.

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در مورد قیمت فلنج ساکت جوشی باید بدانید این است که با توجه به نوسان های بازار و تغییر قیمت آهن و فولاد، قیمت این فلنج ها نیز ممکن است تغییر کند؛ بنابراین باید بعد از انتخاب فلنج و قبل از خرید با کارشناسان تماس حاصل فرمایید تا نسبت به قیمت ها اطلاعات دقیق کسب کنید.

مراحل درخواست سفارش

 می توانید با توجه لیست خرید خود، با کارشناسان فروش فارس استیل تماس گرفته و مطابق آخرین قیمت بازار، قیمت تجهیزات مورد نیاز خود را بگیرید. سپس اقدام به ثبت سفارش خود کنید. دریافت فاکتور رسمی و بازرسی محصول جز خدمات اصلی شرکت فارس استیل محسوب می شود. در نهایت سفارش خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

برخی از مشتریان ما