فارس استیل » بست و لوازم داربستی
اتصالات داربست

قیمت بست داربستی و لوازم داربستی

SCAFOLDING

بست داربستی و لوازم داربستی از جمله وسایلی هستند که همراه با لوله داربستی سیاه در بستن داربست های ساختمانی از آن ها استفاده می شود. داربست ها به داربست های مدولار، مثلثی، چکشی و کاپلاک تقسیم می شوند. بست ها و لوازم داربستی شامل رابط، بست های تک پیچ، دوپیچ، چهار پیچ، گردان، داربستی سنگین و سبک، قائم، آهن گیر(H)، گردان، نگه دارنده، کلاهکی و مغزی است. شرکت فارس استیل دارای نمایندگی رسمی کارخانه پارک بست، توانایی تأمین انواع لوازم داربستی را از کارخانه‌های ایران بست، فولاد بست دارد.

فارس استیل

کارشناس فروش
بخش فلنج ها

بست و لوازم داربستی

کدنامبرندوزن تقریبی(کیلوگرم)واحد فروشقیمت (ریال)
بست چهارپیچ ثابت (سبک)ایران بست±0.05 1.300تعدادتماس بگیرید
بست چهارپیچ ثابت (سنگین)ایران بست±0.05 1.500تعدادتماس بگیرید
بست چهارپیچ ثابتپارک بست±0.05 1.530تعدادتماس بگیرید
بست چهار پیچ گردان(360 درجه)ایران بست±0.05 1.700تعدادتماس بگیرید
بست چهار پیچ گردان(360 درجه)پارک بست±0.05 1.750تعدادتماس بگیرید
بست تک پیچ (قائم)-0.65تعدادتماس بگیرید
مغزی (پین)-±0.05 0.600تعدادتماس بگیرید
بست آهن گیر(H)ایران بست±0.05 1.600تعدادتماس بگیرید
اتصال 17cm (رابط 17cm)-0.7تعدادتماس بگیرید
اتصال 20cm (رابط 20cm)-0.8تعدادتماس بگیرید
بست دوپیچ-1.45تعدادتماس بگیرید
بست گردان(360 درجه)--تعدادتماس بگیرید
بست گردان سند پلاست شده--تعدادتماس بگیرید

داربست چیست و انواع لوازم داربستی کدام اند؟

لوله های داربستی (Scaffolding Pipes) و لوازم داربستی (Scaffolding Supplies) از تجهیزاتی هستند که در بستن داربست ها کاربرد دارند؛ به عبارت دیگر برای ساخت داربست ها از لوله ها و لوازم داربستی استفاده می شود. مهم ترین کاربرد داربست ها در صنعت ساختمان سازی است. همچنین داربست ها در ساختن سوله ها، پل ها و سازه های صنعتی کاربرد دارند.

لوازم داربستی یکی از مهم ترین اجزای داربست ها و جزء جدایی ناپذیر داربست ها هستند زیرا برای اتصال لوله های داربستی به یکدیگر از لوازم داربستی استفاده می شود.

انواع لوازم داربستی (Scaffolding Supplies) به شرح زیر هستند:

  • انواع بست ها
  • مغزی داربست (پین)
  • اتصال ها یا رابط ها (اتصال cm17 و اتصال cm20)

بست های داربستی انواع بسیاری دارند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

  • بست تک پیچ (بست قائم)
  • بست دو پیچ
  • بست چهار پیچ ثابت سبک
  • بست چهار پیچ ثابت سنگین
  • بست چهار پیچ گردان (بست 360 درجه)
  • بست آهن گیر (بست H)

در ادامه به توضیح تک تک موارد ذکرشده پرداخته می شود.

1.     انواع بست ها

بست ها یکی از کاربردی ترین و پرمصرف ترین لوازم داربستی هستند و دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه به توضیح مختصری از مهم ترین بست های استفاده شده در ساخت داربست ها می پردازیم.

بست تک پیچ (بست قائم)

بست تک پیچ که آن را با نام بست قائم نیز می شناسیم در بستن لوله های داربستی که تحت فشار کمی هستند، کاربرد دارند. به عنوان مثال لوله های داربستی که برای پوشش دادن محل هایی مانند گلخانه ها و نمایشگاه ها استفاده می شوند تحت فشار کمی هستند و در بستن آن ها از بست قائم استفاده می شود. بست های قائم از ورق سیاه 4 و 5 میلی متر ساخته می شوند. همان طور که می دانید یکی از عوامل مهم در انتخاب بست ها وزن آن ها است. وزن تقریبی بست تک پیچ حدود 650 گرم است.

بست دو پیچ

بست دو پیچ یکی دیگر از انواع بست ها است که در ساخت آن از ورق ST37 استفاده می شود. آن ها نسبت به بست های چهار پیچ راحت تر و سریع تر بسته می شوند. این بست ها لوله ها را به صورت 90 درجه و به صورت تقاطعی به یکدیگر متصل می کنند. جنس بست های دوپیچ باعث می شود تا ضریب اطمینان این بست ها بالا باشد. تمام این دلایل باعث می شود تا بست های دوپیچ کاربرد فراوانی در بستن داربست های فلزی داشته باشند بنابراین این بست ها فروش و مصرف زیادی دارند.

وزن حدودی بست های دو پیچ 1 کیلو و 450 گرم است.

بست چهار پیچ ثابت

بست های چهار پیچ از جنس چدن داکتیل نشکن تولید می شوند. همان طور که از نام آن ها مشخص است آن ها با استفاده از چهار پیچ لوله ها را به هم متصل می کنند. بست چهار پیچ برای اتصال لوله ها با زاویه 90 درجه و به صورت تقاطعی استفاده می شوند. بست چهار پیچ ثابت متداول ترین نوع بست مورداستفاده در داربست ها هستند و نسبت به بست های دیگر پرفروش تر و پرمصرف تر هستند.

بست های چهار پیچ ثابت به دو دسته ی بست چهار پیچ سبک و سنگین تقسیم می شوند. بست های چهار پیچ سبک دارای وزن 1.3 کیلوگرم و بست های چهار پیچ سنگین دارای وزن 1.65 کیلوگرم هستند. بست چهار پیچ سنگین می تواند وزنی در حدود 1200 کیلوگرم را تحمل کند.

بست چهار پیچ گردان (بست 360 درجه)

بست چهار پیچ گردان یا بست 360 درجه همانند سایر بست ها از جنس داکتیل نشکن است. این بست دارای یک محور گردش است که باعث می شود تا دو لوله ی داربستی بر روی یکدیگر به طور عمود بتوانند گردش داشته باشند. بیشترین کاربرد این بست ها در پالایشگاه ها، صنایع پتروشیمی و ساختمان سازی است.

وزن تقریبی بست 360 درجه در حدود 1750 گرم است.

بست آهن گیر (بست H)

بست آهن گیر یا بست H نوعی از لوازم داربستی و بست ها است که از یک طرف به لوله ی داربستی و از طرف دیگر به تیرآهن متصل می شود، از همین رو به آن بست آهن گیر می گویند. بست H در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاه ها کاربرد دارد. وزن بست آهن گیر به طور تقریبی برابر با 1.6 کیلوگرم است.

2.     سایر لوازم داربستی

مغزی داربست (پین)

مغزی یا پین در داربست هایی که طول بیشتر از 6 متر داشته باشند استفاده می شوند و از درگیری بست با لوله جلوگیری می کنند. وزن مغزی های خاکستری به طور تقریبی، 600 گرم است.

اتصال ها یا رابط ها

رابط ها یکی از انواع لوازم داربستی است که به منظور متصل کردن دو لوله داربستی و بلندتر کردن آن ها استفاده می شوند. اتصال cm17 و اتصال cm20 از رایج ترین نوع اتصال ها هستند. اتصال cm17 با وزن تقریبی 700 گرم و اتصال cm20 با وزن تقریبی 800 گرم موجود هستند.

فروشگاه اینترنتی فارس استیل دارای نمایندگی رسمی کارخانه پارک بست و ایران بست قادر به تأمین انواع لوازم داربستی و لوله های داربستی است.

مراحل درخواست سفارش

 می توانید با توجه لیست خرید خود، با کارشناسان فروش فارس استیل تماس گرفته و مطابق آخرین قیمت بازار، قیمت تجهیزات مورد نیاز خود را بگیرید. سپس اقدام به ثبت سفارش خود کنید. دریافت فاکتور رسمی و بازرسی محصول جز خدمات اصلی شرکت فارس استیل محسوب می شود. در نهایت سفارش خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

برخی از مشتریان ما