فارس استیل » قیمت لوله های درز دار » قیمت لوله های با جوشکاری زیرپودری
لوله های با جوشکاری زیرپودری

لوله جوش ماهیچه ای

LSAW PIPES

لوله های با جوشکاری زیرپودری یا لوله جوش ماهیچه ای (LSAW Pipes) یک نوع دیگر از لوله های درز دار است. از روش جوش زیر پودری برای ساخت لوله های قطور استفاده می شود. لوله با جوش کاری زیر پودری به دو دسته ی اسپیرال (SSAW) و درز مستقیم (LSAW) تقسیم می شود. جوش زیر پودری نسبت به جوش قوس الکتریکی پیشرفته تر است، به همین خاطر لوله با جوشکاری زیر پودری قیمت و کیفیت بیشتری نسبت به لوله با جوش الکتریکی(ERW) دارد.

فارس استیل

کارشناس فروش
بخش لوله و شیرآلات

لوله درز مستقیم صنعتی ( LSAW )

کدنامضخامت(میلی متر)سایز(میلی متر)استانداردمحل بارگیریواحد فروشقیمت
لوله جوش ماهیچه ای سایز 16 میلی متر616صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 20 میلی متر620صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 20 میلی متر820صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 20 میلی متر1020صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 24 میلی متر824صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 24 میلی متر1024صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 28 میلی متر828صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 28 میلی متر1028صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 32 میلی متر832صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 32 میلی متر1032صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 40 میلی متر1040صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 40 میلی متر1240صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 48 میلی متر1048صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 48 میلی متر1248صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید
لوله جوش ماهیچه ای سایز 56 میلی متر1256صنعتیکارخانهکیلوگرمتماس بگیرید

انواع لوله با جوشکاری زیر پودری (SAW) چیست؟

تاکنون اسم لوله با جوشکاری زیر پودری (SAW) به گوش شما خورده است؟ آیا می دانید لوله با جوش کاری زیر پودری چیست یا چه فرقی با لوله های درز مخفی (ERW) دارند؟ آیا می دانید روش تولید آن ها چگونه است و چه انواعی دارد؟ اگر تا به حال این یکی از این سؤالات را از خود پرسیده اید، در ادامه به تمام این سؤالات پاسخ می دهیم.

لوله با جوشکاری زیر پودری (SAW) یکی از انواع لوله های درزدار یا جوشی است که با جوش کاری زیر پودری، درز این لوله ها به هم متصل می شود. SAW مخفف Submerged Arc Welding که به معنای جوشکاری زیر پودری است. لوله با جوشکاری زیر پودری خود به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول را لوله های اسپیرال (Spiral Pipe) می نامند. لوله های اسپیرال یا لوله با درز جوش مارپیچی یا حلزونی به لوله های SSAW نیز مشهور هستند که جوش این لوله ها با روش جوشکاری زیر پودری است. SSAW مخفف عبارت Spiral Submerged Arc Welding است. دسته ی دومِ لوله با جوشکاری زیر پودری ، لوله های با درز جوش طولی (لوله با درز جوش مستقیم) هستند. لوله های با درز جوشی مستقیم به لوله های LSAW یا Longitudinal Submerged Arc Welding نیز معروف هستند.

تفاوت لوله ی درز مخفی (ERW) و لوله با جوشکاری زیر پودری (SAW)

لوله با جوشکاری زیر پودری (SAW) و لوله ی درز مخفی (ERW) هر دو، نوعی از لوله های درزدار هستند با این تفاوت که روش تولید آن ها و درنتیجه مقاومت آن ها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به روش تولید هرکدام می پردازیم.

 در ساخت لوله ی درز مخفی ابتدا ورق های موردنظر شکل داده می شوند و به شکل لوله فرم دهی و شکل دهی می شوند تا لبه ی ورق ها به یکدیگر نزدیک شود. پس از این مرحله، در بدنه ی ورق های فرم دهی شده و با استفاده از جریان الکتریکی، یک مقاومت الکتریکی ایجاد می شود. این مقاومت الکتریکی باعث می شود تا دمای لبه ی ورق ها تا دمای 1400 درجه سانتی گراد افزایش پیدا کند و دو لبه با یکدیگر جوش بخورند و متصل شوند. در آخر نیز بعد از گذراندن تست های گوناگون برش داده می شوند و راهی بازار می شوند. لوله های درز مخفی به علت روش تولیدی که دارند مقاومت بیشتری از لوله های با جوشکاری زیر پودری دارند. تمام دلایل ذکرشده از سختی روش تولید تا مقاومت لوله های درز مخفی باعث می شود تا این دو لوله دارای تفاوت قیمت چشمگیری باشند.

لوله های با جوشکاری زیر پودری بعد از طی کردن مراحل اولیه و شکل گرفتن با روش جوشکاری قوس الکتریکی به همراه سیم مصرفی در زیر پودر یا به طور خلاصه تر جوش زیر پودری (Submerged Arc Welding) ، جوش داده می شوند. در این روش قوس الکتریکی باعث ایجاد حرارت بین ورق و سیم مصرفی می شود. این حرارت ایجادشده باعث ذوب شدن این فلزات می گردد که باعث اتصال دو لبه ی ورق به یکدیگر می شود. باید بدانید که پودر جوشی در این روش جوش نقش محافظتی را دارد. این پودر توسط یک لوله از یک مخزن نگه دارنده به سمت محل جوش ریخته می شود. بعد از متصل شدن لبه های ورق به یکدیگر آن ها به قسمت های دیگر کارخانه برای تست و برش فرستاده می شوند و پس از تائید نهایی روانه بازار می شوند.

روش ساخت لوله با جوشکاری زیر پودری

روش ساخت لوله با جوشکاری زیر پودری

مزایا و محدودیت های روش جوشکاری زیر پودری

روش جوشکاری زیر پودری دارای مزایا و معایب خود است. از مهم ترین مزیت های این روش می توان به سرعت بالای این جوشکاری نسبت به سایر روش ها، کم شدن اشتباهات انسانی و نبود نیاز به جوشکار، کیفیت بالای جوش (به دلیل وجود پودر، اکسیژن به سطح جوش نمی رسد و کیفیت جوش بالا می رود) و سرعت بالای جوش اشاره کرد. از طرفی دیگر این روش دارای محدودیت هایی است که می توان به گران و پیچیده بودن تجهیزات و جوشکاری تنها به صورت تخت و افقی اشاره کرد.

قیمت لوله های با جوشکاری زیر پودری (Submerged Arc Welding)

در قسمت های قبل به بررسی روش ساخت لوله با جوشکاری زیر پودری پرداخته شد. با توجه به تفاوت روش تولید این لوله ها با لوله های درز مخفی (Electric Resistance Weld) و نتیجتاً کمتر بودن مقاومت آن ها می توان گفت که لوله های با جوشکاری زیر پودری قیمت ارزان تری نسبت به لوله های درز مخفی دارند. از طرفی دیگر، لوله های درز مخفی در حدود 30 درصد نسبت به لوله های بدون درز (Seamless Pipe) ارزان تر هستند؛ بنابراین لوله های با جوشکاری زیر پودری از لوله های بدون درز بسیار ارزان تر هستند.

لازم به ذکر است که لوله های با درز جوش طولی (LSAW) از لوله های اسپیرال (SSAW) ، در صورت یکسان بودن تمامی شرایط (جنس، ضخامت، سایز و …) گران تر هستند زیرا برای تغییر سایز لوله های با درز جوش طولی باید کل خط تولید عوض شود اما در خط تولید لوله های اسپیرال با یک تغییر زاویه می توان سایز لوله را تغییر داد. با توجه به تمام مطالب ذکرشده، مشتریان عزیز باید با توجه به شرایط موجود و نیازشان اقدام به انتخاب لوله و خرید آن ها کنند.

مراحل درخواست سفارش

 می توانید با توجه لیست خرید خود، با کارشناسان فروش فارس استیل تماس گرفته و مطابق آخرین قیمت بازار، قیمت تجهیزات مورد نیاز خود را بگیرید. سپس اقدام به ثبت سفارش خود کنید. دریافت فاکتور رسمی و بازرسی محصول جز خدمات اصلی شرکت فارس استیل محسوب می شود. در نهایت سفارش خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

برخی از مشتریان ما