فارس استیل » قیمت لوله های درز دار » قیمت لوله داربست
قیمت لوله داربستی

قیمت لوله داربست

SCAFOLDING PIPES

لوله داربست، لوله های درزداری هستند که از ورق های سیاه گرید ST35 و ST37 ساخته می شوند و در بستن داربست از آن ها استفاده می کنند. جنس این لوله ها از فولاد کربن استیل است. لوله داربستی سیاه در ضخامت های کم و با کیفیت جنس پایین ساخته می شوند و به همین دلیل از سایر لوله های درزدار، ارزان تر هستند. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت لوله داربست، به لیست زیر مراجعه کنید.

فارس استیل

کارشناس فروش
بخش فلنج ها

لوله داربستی

کدنامضخامت (میلی متر)سایز (اینچ)طولوزن تقریبی(کیلوگرم)واحد فروشقیمت
لوله داربستی ضخامت 2 میلی متر سایز "1/2 12"1/2 16 متری±0.5 14کیلوگرمتماس بگیرید
لوله داربستی ضخامت 2.5 میلی متر سایز "1/2 12.5"1/2 16 متری17±0.5کیلوگرمتماس بگیرید
لوله داربستی ضخامت 3 میلی متر سایز "1/2 13"1/2 16 متری21کیلوگرمتماس بگیرید

لوله داربست چیست و از چه جنسی ساخته می شود؟

لوله داربست سیاه (Scaffolding Pipes) ، لوله ی درزداری که از ورق های سیاه با گرید ST35 یا ST37 ساخته می شود و در بستن داربست از آن استفاده می شود. به طور معمول لوله داربست در سوله سازی، پل سازی و ساخت سازه های صنعتی در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارند. همچنین برای دسترسی داشتن به نقاطی که ارتفاع بیشتر از دو متر دارند، نیاز به نصب لوله های داربست به عنوان اسکلت سازه ها است. لوله های داربست ممکن است کاربرد صنعتی فراوانی نداشته باشند اما حجم و مقدار استفاده ی بسیار بالایی در ساختمان سازی دارند. لوله داربست در سایزهای مختلف ساخته می شوند. پرکاربردترین و متداول ترین سایز لوله داربست سایز ½ 1 اینچ یا به عبارت دیگر نمره 5 است. به دلیل عبور نکردن هیچ گونه سیالی از داخل لوله های داربست ، این لوله ها کیفیت و ضخامت پایینی دارند و هیچ گونه آزمون یا آنالیزی از این لوله ها گرفته نمی شود. از طرفی دیگر طریقه تولید یا ساخت لوله داربست از سایر لوله ها راحت تر است و این دلایل باعث شده تا این لوله ها از سایر لوله ها ارزان تر باشند و کارخانه های مختلفی، اقدام به تولید این لوله ها بکنند. مهم ترین و معروف ترین کارخانه هایی که در عرصه لوله داربست توانایی دارند، کارخانه های اصفهان، تهران و قم هستند.

لوله داربست را با نام های اسکافلد (Scaffold) یا لوله صنعتی می شناسند که به روش نورد گرم و از ورق سیاه ساخته می شوند. معمولاً جنس لوله های داربست سیاه از کربن استیل یا فولاد است. اسکافلد، لوله هایی به طول 3 یا 6 متر هستند. ضخامت این لوله ها به طور معمول 2، 2.5 و 3 است که دو ضخامت 2.5 و 3 استفاده و کاربرد بیشتری دارند.

 به منظور نصب این لوله ها از اتصالات مخصوص استفاده می شود. از اتصالات مخصوص نصب لوله های داربست به بست چهار پیچ ثابت (سبک)، بست چهار پیچ ثابت (سنگین)، بست چهار پیچ ثابت، بست چهار پیچ گردان (360 درجه)، بست تک پیچ (قائم)، مغزی (پین)، بست آهن گیر (بست H)، بست دوپیچ، اتصال یا رابط 17 cm و 20 cm اشاره کرد. شرکت فارس استیل دارای نمایندگی رسمی کارخانه پارک بست، توانایی تأمین انواع لوازم داربست را از کارخانه‌های ایران بست، فولاد بست دارد. همچنین این شرکت توانایی تأمین لوله داربست اصفهان و لوله داربست تهران را نیز دارد.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت لوله داربست (Scaffolding Pipe)

همانند سایر لوله ها، علل گوناگونی بر روی قیمت لوله های داربست (Scaffolding Pipes) تأثیرگذار هستند. فعالان حوزه ساختمان به قیمت لوله داربست برای کاهش هزینه های اجرایی خود اهمیت زیادی می دهند به همین منظور داشتن اطلاعات در مورد عوامل مؤثر بر قیمت لوله داربست حائز اهمیت است. مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت لوله های داربست، جنس لوله، وزن لوله (تابعی از ضخامت و سایز لوله داربست)، سایز لوله (قطر داخلی و خارجی) و ضخامت لوله (رده) است.

همان طور که قبلاً به آن اشاره شد لوله های داربست معمولاً ضخامت های 2، 2.5 و 3 را دارند و در طول های 3 تا 6 متر در بازار یافت می شوند. همچنین متداول ترین سایز مورداستفاده ½ 1 اینچ است؛ اما عامل دیگری نیز در قیمت لوله های درزدار دخیل است که بسیار نادر است. لوله های داربست ممکن است گالوانیزه شوند. به همین دلیل قیمت آن ها افزایش می یابد. همچنین گفته شد که لوله های داربست از نوع لوله های درزدار هستند اما نوع بدون درز آن ها نیز موجود است. طبیعتاً ایمنی لوله های داربست بدون درز بیشتر است اما هزینه تولید و قیمت این لوله ها نیز بیشتر است.

داربست (Scaffolding) چیست و اجزای آن کدام اند؟

به منظور دسترسی به نقاط بالاتر از 2 متر یا نقاط کور و سخت در زمان تعمیرات یا ساخت ساختمان ها از سازه های فلزی و موقتی به نام داربست استفاده می شود. گاهی داربست ها به عنوان تکیه گاه برای بخشی از سازه ها کاربرد دارند. به علت فرو ریختن و ایجاد خطرات جبران ناپذیری نصب و ساخت داربست ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ساخت داربست ها از دو جز لوله داربست و لوازم داربست مانند بست دوپیچ و چهار پیچ، بست چهار پیچ گردان (360 درجه)، بست تک پیچ (قائم)، مغزی (پین)، بست آهن گیر و اتصال یا رابط استفاده می شود.

داربست ها به نوع های مختلفی تقسیم می شوند که مهم ترین و متداول ترین نوع داربست ها، داربست معلق، داربست مدولار، داربست مثلثی، داربست چکشی و داربست کاپ لاک هستند. به عنوان مثال یکی از انواع داربست ها، داربست های معلق یا سکوی پیش آمده است. از این نوع داربست در جاهایی که امکان ساخت داربست از زمین وجود ندارد، استفاده می شود.

مهم ترین اجزای داربست عبارت‌ اند از:

  • لوله سرتاسری
  • لوله زیر تخته ای
  • ستون داربست
  • لوله های شمعی
  • لوله های قطری
  • قید دیواره درگاهی
  • قید

داربست ها علاوه بر اجزای بالا، ممکن است اجزای دیگری مانند پل، پایه مهار، صفحه زیرستون، کفشک، جک و چرخ داربست، سیم مخصوص داربست و … داشته باشند.

 

مراحل درخواست سفارش

 می توانید با توجه لیست خرید خود، با کارشناسان فروش فارس استیل تماس گرفته و مطابق آخرین قیمت بازار، قیمت تجهیزات مورد نیاز خود را بگیرید. سپس اقدام به ثبت سفارش خود کنید. دریافت فاکتور رسمی و بازرسی محصول جز خدمات اصلی شرکت فارس استیل محسوب می شود. در نهایت سفارش خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

برخی از مشتریان ما